Cyber Oko

Cyber-oko to nowoczesne narzędzie, umożliwiające kontakt i pracę z osobami mającymi trudności w komunikacji. System śledzi ruch gałek ocznych, dzięki czemu pozwala na neurorehabilitację i ocenę stanu świadomości pacjenta nawet, gdy jest on całkowicie porażony. Zdarza się, że urządzenie jest jedyną szansą dla chorego, by mógł on nawiązać kontakt z drugą osobą, wyrazić swoje potrzeby oraz podjąć rehabilitację.

Cyber-oko daje wiele możliwości pacjentom zmagającym się z różnymi zaburzeniami: wpływa na poprawę i stymulację funkcji poznawczych, takich jak pamięć, uwaga i myślenie logiczne. Umożliwia także rozwój mowy, bez względu na jej stopień zaawansowania.
Cyber-oko zapewnia nieustanną stymulację narządu wzroku, co znacząco przekłada się na codzienność i poprawę ogólnej jakości życia chorego.

System sprawdza się w rehabilitacji osób całkowicie porażonych, po udarach lub wypadkach, osób z różnego rodzaju zaburzeniami rozwoju i zaburzeniami mowy, a także w stanie minimalnej świadomości oraz w stanie zamknięcia.
Cyber-oko jest urządzeniem wyjątkowym – jego rozbudowany i wszechstronny system sprawia, że może on pomóc wielu ludziom, zmagającym się każdego dnia z różnego rodzaju trudnościami.