Masaż gorącymi kamieniami

WKRÓTCE W OFERCIE

          Masaż gorącymi kamieniami można zaklasyfikować do masaży relaksacyjnych, ale także leczniczych. Do wykonania tego zabiegu niezbędna jest znajomość podstaw masażu, odpowiednio nagrzane i przytulne pomieszczenie oraz oczywiście specjalne kamienie o obłych kształtach rozgrzane do stosownej, bezpiecznej temperatury. Funkcję taką spełniają kamienie bazaltowe o gładkiej powierzchni, które utrzymują stosunkowo długo ciepło. Przed każdym masażem są one dokładnie myte i dezynfekowane, utrzymywane w odpowiednim środowisku i następnie oliwione. Wówczas zachowują swoje właściwości i mogą nam służyć przez bardzo długi czas.

Jaka jest metodyka wykonania tego zabiegu?

– Ogrzane kamienie do odpowiedniej, bezpiecznej temperatury w specjalnym podgrzewaczu, po sprawdzeniu przez masażystę, lekko wilgotne i ładnie naoliwione, delikatnie prowadzimy po ciele osoby masowanej (wcześniej poddanej odpowiedniej diagnostyce i specjalnie przygotowanej do zabiegu) i następnie … resztę dowiecie się Państwo w naszym Centrum …

Jaki jest cel takiego zabiegu?

– Poprzez dotyk i czynnik termalny poprawia krążenie dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co powoduje lepszą cyrkulację krwi.
– W trakcie zabiegu dochodzi do zwiększenia metabolizmu komórkowego, a nadto przyspieszenia detoksykacji
i oczyszczania organizmu. Z tych też względów masaż ten zaleca się osobom dbającym o sylwetkę, chcącym zredukować cellulit lub poprawić jędrność skóry.
– Najważniejszym jednak efektem jest głębokie rozluźnienie mięśni i eliminacja napięcia, co przyczynia się do redukcji nadmiernego stresu i uzyskania efektu głębokiej relaksacji.

Wskazaniami ogólnymi do jego stosowania są m.in. dolegliwości bólowe pochodzenia mięśniowego, przemęczenie
i nadmierny stres, migrena, bóle głowy i wiele innych.

Zabieg ten przeciwskazany jest u osób m.in. źle znoszących wyższe temperatury oraz mających problemy
z nadciśnieniem.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszych ofert

Koniczynkowi specjaliści