Masaż kontrlateralny

Masaż kontrlateralny należy do zabiegów leczniczych, a sposób jego wykonywania i działanie należą do wyjątkowych. Masażysta pracuje bowiem na zdrowej kończynie, by pomóc chorej, na której z powodu różnych urazów, chorób czy unieruchomienia, żadnego zabiegu przeprowadzić nie można (np. kończyna unieruchomiona opatrunkiem lub zmieniona chorobowo). Efektem stosowania masażu kontrlateralnego jest przyśpieszenie procesu leczenia wybranych miejsc.
          Masaż kontrlateralny, wykonywany na zdrowej kończynie, działa również – w około 15-30 procentachna kończynę chorą. Dzięki temu można jej pomóc, nawet jeżeli znajduje się na niej gips, występują rany, także po oparzeniach, jak również w przypadku stanów zapalnych i chorób dermatologicznych. Gdy dostęp do uszkodzonego miejsca jest niemożliwy, pacjent nie może poruszać nogą/ręką, przez co jego stawy stają się słabsze, a rany goją się wolniej.
Dlatego w takich przypadkach często korzysta się z dobrodziejstw masażu kontrlateralnego.
          Masaż ten jest stosunkowo krótki, w granicach 12 min, na uprzednio przygotowanych tkankach, ale bardzo intensywny (całość zabiegu z diagnostyką do 30 min). Osoba poddana zabiegowi nie musi mieć specjalnego stroju
– ważne, by masowane punkty były odsłonięte.
          Szczegóły oczywiście przekażemy Państwu przed zabiegiem.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług