Masaż relaksacyjny

MASAŻ RELAKSACYJNY

Chciałbym Państwu zaproponować MASAŻ RELAKSACYJNY, który stał się dzisiaj tak popularny, że można się zagubić
w mnogości ofert i typów zabiegów. Masażu relaksacyjnego można zażywać nawet codziennie, a jedna sesja trwa około godzinę.

Czym jest masaż relaksacyjny i czemu służy?

Masaż relaksacyjny ma przede wszystkim na celu wyciszenie i odstresowanie pacjenta/klienta. Za odprężającą atmosferę odpowiadają najczęściej ciepłe pomieszczenie, miła atmosfera, olejki eteryczne, odpowiednie światło, czasem zupełna cisza, a w innych wypadkach cicha, delikatna muzyka a czasami nagrania dźwięków przyrody. W trakcie masażu oprócz olejków eterycznych wykorzystuje się również zwykłe oliwki bądź olej kokosowy, dla nawilżenia i ułatwienia masażu.
Klient podczas masażu znajduje się najczęściej w pozycji leżącej, rzadziej w siedzącej. Do masażu na ogół przygotowujemy się poprzez rozebranie się/odsłonięcie okolicy poddanej zabiegowi (w zależności od obszaru ciała który będzie masowany). Tym obszarem może być grzbiet i okolica karkowa, stopy, twarz, czy głowa lub całe ciało. Podczas masażu używamy ręczników do przykrycia miejsc intymnych oraz tych miejsc które nie są poddane zabiegowi. Czasem można pozostać w luźnym, zapewniającym swobodę ubraniu. Masaż relaksacyjny czerpie wiele z technik masażu klasycznego, korzysta z całego spektrum ruchów: uciskania, ugniatania, głaskania i rozcierania. Nie stosuje się natomiast bardziej gwałtownych technik np. rozcierania poprzecznego i temu podobnych.

Masaże relaksacyjne stosujemy w okresie kiedy odczuwamy napięcie mięśniowe i psychiczne lub potrzebujemy choćby namiastki wypoczynku. Masaż jest wspaniałym czasem odpowiedniej przerwy w natłoku spraw i zajęć oraz regeneracji sił. Może pełnić także funkcje prozdrowotne i zapobiegać wielu dolegliwościom.

Przeciwwskazań ogólnych do masażu relaksacyjnego nie ma, natomiast mogą być przeciwwskazania indywidualne, co do konkretnego typu masażu. Nie każdy z nich będzie dla nas odpowiedni. Ponadto masaże nie są wskazane osobom z chorobami nowotworowymi lub układu krążenia, jako że masaż stymuluje mikrokrążenie oraz krążenie limfy.
(katalog chorób będących przeciwskazaniami do masażu jest ogólnie dostępny, ale też będziecie mogli Państwo się z nim zapoznać przed pierwszym zabiegiem)

Na Państwa życzenie przed każdym masażem wykonuję diagnostykę i sprawdzam, czy nie ma potrzeby popracować nad jakimś obszarem ciała, który wykazuje dysfunkcje (stymuluje dolegliwości bólowe, poprzez nasilone napięcie ogranicza funkcje np. ograniczenie ruchomości w stawie). Masaż taki wówczas łączę z ćwiczeniami ruchowymi wykonywanymi przez terapeutę i następnie wykonuję masaż relaksacyjny w celu uzyskania odprężenia i relaksacji. Jeżeli Państwa organizm nie generuje żadnych dolegliwości, po krótkiej diagnostyce będziecie już mieli okazję osobiście poczuć jak odbywa się taki masaż relaksacyjny i całkowicie poddać się wyciszającym i spokojnym ruchom dłoni, które przeniosą Was w INNY ŚWIAT.

Zapraszam Państwa serdecznie